Kaip nusipirkti BitCoin’ų « Mokslo diena « 

Kaip nusipirkti BitCoin’ų 

Bitcoin

 

BitCoin‘ų pirkimas – dar pakankamai mažai išvystyta sfera, todėl kolkas tai nėra taip paprasta kaip nusipirkti duonos parduotuvėje. Dažnas lietuvis, susidūręs su prekyba internete, žino kas tai yra PayPal, tačiau kolkas tai vargu ar padės. Viena iš priežasčių ta, kad PayPal tai laiko nelegaliu veiksmu. Kita priežastis ta, kad prekiaujant per PayPal didelė apgavystės rizika, nes PayPal gali atšaukti pervedimą, o BitCoin – ne. Įsivaizduokite: jūs nusiperkate BitCoin‘ų per PayPal, jums atsiunčiami BitCoin‘ai, o jūs sugalvojate atšaukti PayPal pervedimą – pardavėjas lieka ant „ledo“.

MtGox

Šiuo metu pati didžiausia prekyba vyksta MtGox svetainėje ir turbūt ji yra viena iš patikimiausių. Joje galima Nusipirkti BitCoin‘ų o taip pat ir juos parduoti. Norint įsigyti yra įvairių būdų, kaip galima persiųsti pinigus, bet dauguma iš jų gali pasinaudoti tik užsieniečiai arba kurie turi susikūrę vartotojus tokiuose internetiniuose puslapiuose, kaip Liberty reserve, OkPay ar BitInstant, tačiau paprastam lietuviui pats reliausias kelias – bankinis pavedimas. Tačiau tai nebus paprastas pavedimas, kur nurodote sąskaitos numerį, užrašote gavėją ir pervedami pinigai. Kadangi čia kalba eina apie tarptautinį pervedimą, reikės ir tokių duomenų, kaip SWIFT kodo, banko pavadinimo ir panašiai. Žemiau pateiktas rekvizitų pavyzdys:

Wire information:

Beneficiary Name (Recipient): MtGox Co Ltd, Shibuya, Tokyo, Japan (IMPORTANT: if the beneficiary account name is not entered, our bank cannot assign the funds to our account)

Branch Number-Account Number: 210-1457705 (can be entered without the hyphen)

SWIFT: MHBKJPJT

Name Of Bank: Mizuho Bank Ltd.

Branch Name (if required): Shibuya

Bank address: 1-5, Uchisaiwaicho 1-Chome, Chiyoda-ku 100-0011 Tokyo, Japan

Recipient Address: Round Cross Shibuya 5F, 11-6 Shibuya 2-Chome, Shibuya-ku

Tokyo, Japan 150-0002

Message: M54311229X (IMPORTANT: this message identifies you and will allow us to credit YOUR account)

Turbūt patogiausia tiesiog atsispausdinti ir nusinešti į banką, ten jau aptarnaujantis personalas žinos ką su visa šia informacija daryti. Bet ši perlaida bus gana gausiai apmokestinta, pigiau būtų pasinaudoti kitu metodu – daryti „Euro“ pavedimą. Kadangi esame Europiečiai, yra galimybė siųsti į Euros banką, tačiau tam reikės patvirtinti savo MtGox statusą. Tam jums reikės į MtGox nusiųsti savo galiojančio paso / asmens tapatybės kortelės / vairuotojo pažymėjimą ir taip pat gyvenamąją vietą patvirtinantį dokumentą (sąskaita už internetą, kurioje yra nurodytas jūsų vardas ir pavardė bei adresas, banko kortelės sutartis, kur taip pat yra visi šie duomenys ar panašus dokumentas) ne senesnį kaip 6 mėnesių.

BTC-e

MtGox nėra vienintelė svetainė, kurioje galima nusipirkti BitCoin‘ų. Gana populiari yra ir btc-e.com svetainė. Tačiau čia jau bus reikalinga turėti susikūrus vartotoją tokiose svetainėse kaip OKPay, BitInstant, WebMoney, Liqpay ar Interkassa, nes bankiniu pavedimu pinigų ši svetainė bent kolkas nepriima. Čia paprastai BitCoin‘ai yra nežymiai pigesni, bet perlaidos daugiau apmokestinamos, todėl kažin ar pasijaus, jog BitCoin‘ų nusipirkote pigiau. btc-e.com taip pat prekiaujama ir kitomis P2P valiutomis (daugiau apie jas greitu metu skaitykite straipsnelyje “Alternatyvios P2P valiutos”).

 

Nusipirkti BitCoin‘ų tiesiai iš žmonių

Yra galimybė nusipirkti BitCoin‘ų tiesiai iš žmonių. Pasinaudojus localbitcoins.com svetaine, galite rasti artimiausią pardavėją. Tačiau dažnai teks sumokėti šiektiek daugiau, nei rinkos kaina.

 

Nusipirkti BitCoin‘ų lietuviškoje BitCoin’ų keitykloje – ShopMoney

Neseniai įsikūrė svetainė ShopMoney.LT, kurioje galima įsigyti ar parduoti BitCoin’us. Ji veikia panašiai kaip ir užsienietiškos BitCoin’ų keityklos, kuriose galima pirkti ir parduoti BitCoin’us, tik čia nereikia turėti jokių papildomų paskyrų tokiose svetainėse kaip PayPal, OKPay, BitInstant, WebMoney, Liqpay ar pan. Užtenka turėti sąskaitą lietuviškame banke. Perkant BitCoin’us tiesiog persiųskite reikiamą sumą į nurodytą saskaitą, nurodykite savo BitCoin piniginės adresą ir į ją Jums bus persiųsti BitCoin’ai. Tai turbūt vienas iš greičiausių ir patogiausių būdų kaip įsigyti BitCoin’ų Lietuvoje.

 

Gaukite BitCoin’ų nemokamai

Jei norite tik pabandyti kas tai yra BitCoin’ai, nebūtina jų pirkti, galite jų gauti nemokamai. Žinoma, tai nebus didelis kiekis, tačiau bent jau susipažinsite kaip veikia sistema.

 

Yra ir daugiau būdų, tačiau šie yra turbūt patys prieinamiausi Lietuvoje. Jei kasnors iš skaitytojų nusipirko BitCoin‘ų kitu būdu tai mielai praplėsčiau šį skyrelį, tiesiog informuokite apie tai paštu, esančiu kontaktuose .


© 2012-2021 | Visos teisės saugomos.