BitCoin dažnai užduodami klausimai (DUK) « Mokslo diena « 

BitCoin dažnai užduodami klausimai (DUK) 

Bitcoin

 

Kas tai yra BitCoin’ai

BitCoin’ai yra internetinė decentralizuota valiuta.

 

Kas tai yra BitCoin adresas

BitCoin adresas tai tarsi sąskaitos numeris į kurį galite persivesti BitCoin’us ir iš kurio galite turimus BitCoin’us persiųsti kitiems žmonėms. Jis atrodo štai taip: 16DWn5J2J7Cbp61x6XpdahG1RgYxoqn93M (jūsų adresas bus kitoks nei pateiktas čia).

 

Kur gauti BitCoin adresą

Norint gauti BitCoin adresą jums reikia susikurti BitCoin piniginę. Kai ją susikursite, joje ir rasite savo BitCoin adresą.

 

Kur rasti BitCoin adresą

BitCoin adresą rasite savo BitCoin piniginėje. BitCoin adresas, pavyzdžiui, atrodo štai taip: 16DWn5J2J7Cbp61x6XpdahG1RgYxoqn93M (jūsų adresas bus kitoks nei pateiktas čia).

 

Kokia geriausia BitCoin’ų piniginė

Mano nuomone, pradedančiajam vartotojui patogiausia bus naudotis, “online”  piniginėmis, pavyzdžiui, coinbase, walletbit ar blockchain . Jei norite turėti savo kompiuteryje instaliuotą programą – piniginę, tai patarčiau naudotis MultiBit programa. Patyrusiems vartotojams siūlyčiau Armory. Toliau skaitykite kaip susikurti BitCoin‘ų piniginę.

 

Kaip apsaugoti BitCoin’ų piniginę

Jei turite online piniginę, tai viskas, ką galite padaryti, tai susikurti saugų slaptažodį,  pasirinkti patikimą internetinę svetainę, kuri teikia  tokias paslaugas ir jungtis prie savo  piniginės patikimose interneto prieigose (namuose, per slaptažodžiu apsaugotą wifi prieigą ir pan.). Stenkitės nesijungti  prie savo online piniginės naudodamiesi viešuoju bevieliu internetu  ar per viešojo naudojimo kompiuterį  (universitete, bibliotekoje ar kitur, kur kompiuteriu gali naudotis daug žmonių), Jei tektų pasinaudoti viešu kompiuteriu, tuomet nepamirškite atsijungti iš savo online piniginės.

Jei naudojatės instaliuota savo  kompiuteryje pinigine, tai jums labai svarbu tinkamai apsaugoti tokios piniginės kompiuteryje saugomus privačius raktus. Šie raktai saugomi įvairiai – prklausomai nuo to, kokia programa naudojatės.  Tai gali būti wallet.dat failiukas  arba *.wallet failiukas. Dauguma tokių piniginių turi galimybę užšifruoti šiuos failus, tad būtinai pasinaudokite šia funkcija. Taip pat norėčiau patarti naudotis Armory programa, kuri yra viena iš daugiausiai apsaugos priemonių turinčių instaliuojamų piniginių.

 

Kaip gauti BitCoin’ų

Žiūrėkite klausimą “Kaip uždirbti BitCoin’ų”. Taip pat galite ir nusipirkti BitCoin’ų bei juos kasti ar gauti nemokamai.

 

Kaip kasti BitCoin’us

Tam jums reikės turėti pakankamai galingą kompiuterį, jei konkrečiau, tai galingą grafikinę plokštę, nes kasti su CPU neapsimoka, arba kitą specifinę BitCoin kasimo įrangą (FPGA, ASIC – skaitykite kaip kasti BitCoin’us). Taip pat reikės atitinkamos programinės įrangos.

 

Kas yra BitCoin kasimas

Tai toks procesas, kai jūs savo  kompiuteryje paleidžiate specialią programėlę ir  ji atlikdama sudėtingus matematinius skaičiavimus  jums uždirba BitCoin’us. Reikia paminėti, kad kompiuteris yra labai intensyviai  išnaudojamas ir gali stipriai sulėtėti bei tuo pačiu padidėja elektros sąnaudos.

 

Kaip uždirbti BitCoin’ų

Yra keletas būdų, kaip jų galite užsidirbti. Vienas iš populiariausių būdų yra kasti BitCoin’us. Kitas variantas yra gauti BitCoin’ų nemokamai, nors šiuo būdu didelio kiekio neuždirbsite. Taip pat galite ir dirbti (teikti tam tikras paslaugas) už BitCoin’us, pavyzdžiui, tokiose internetinėse svetainėse, kaip workforbitcoin. Taip pat galite kažką parduoti už BitCoin’us.

 

Kur nusipirkti BitCoin’ų

BitCoin’ų galite nusipirkti įvairiose BitCoin’ų keityklose, pavyzdžiui, mtgox, btc-e, bitinstant. Taip pat galite nusipirkti tiesiai iš žmonių localbitcoins svetainėje.

 

Kur parduoti BitCoin’us

Parduoti BitCoin’us galite tose pačiose keityklose, kuriose galite juos ir pirkti. Žiūrėkite “Kur nusipirkti BitCoin’ų”.

 

Kiek kainuoja BitCoin

BitCoin’ų kainos yra labai nepastovios. Norėdami sužinoti tiksliau, kiek BitCoin’ai kainuoja, galite pažiūrėti įvairiose BitCoin‘ų keityklose ar statistikos tinklalapiuose, pavyzdžiui, mtgox clarkmoody ar btc-e.

 

Ar BitCoin’ai legalūs

Taip, BitCoin’ai yra visiškai legalūs, nepaisant to, kad jie ir yra naudojami nelegalioje prekyboje, tačiau nusikalstamoje veikloje taip pat naudojami ir doleriai, eurai ar litai. Svarbiausia, kad jais legaliai naudotumėtės (nepirktumėte nelegalių daiktų, nefinansuotumėte nusikalstamos veiklos ir pan.).

 

Ar galima kurnors BitCoin’us investuoti

Taip, BitCoin’us galima investuoti. Vienas iš patraukliausių puslapių BitCoin’ų investavimui, mano nuomone, yra bitfunder. Tačiau gerai paskaičiuokite ar BitCoin’ų investavimas jums bus naudingas, nes patys BitCoin’ai gali būti kaip investicija. Pasianalizuokite kokia yra įmonės, į kurią ruošiatės investuoti strategija ir ko jūs tikitės. Yra investicijų, kurios moka dividentus, tačiau dažnai dividentai mokami pelną doleriais perskirstant investuotojams ir išmokami BitCoin’ais. Jei tuo metu jų kaina bus pakilusi – gausite atitinkamai mažesnį kiekį BitCoin’ų (pavertus doleriais gal ir gausite didesnę sumą, tačiau dėl pabrangusio BitCoin’o jų gausite mažiau), tad gal geriau pasilaikyti BitCoin’us, jei numatomas jų kainos kilimas? Jei jūs tiesiog norite nusipirkti akcijų ir parduoti jas brangiau tai dividentai nėra tokie aktualūs.

 

Kokia vaizdo plokštė geriausia BitCoin’ų kasimui

Populiariausios vaizdo plokštės yra Radeon. Nvidia grafikos plokštės, nors ir yra pakankamai galingos, tačiau BitCoin’ų kasimui nelabai tinka, nes eikvoja daugiau elektros o BitCoin’ų kasimo pajėgumai (skaičiuojami megahašais per sekundę – MH/s) yra žymiai mažesni nei atitinkamos klasės Radeon vaizdo plokščių. Iš Radeon grafikinių plokščių populiariausios HD6990, HD7970, HD7990. Geriausia pasižiūrėti kainos ir tos plokštės kasimo pajėgumų santykį, taip pat eikvojamos elektros ir pajėgumų santykį, kurie pateikiami čia (efficiency). Tačiau su grafikinėmis plokštėmis kasti BitCoin’us tampa vis sunkiau dėl didėjančios konkurencijos ir atsirandančių naujų efektyvesnių technologijų (FPGA, ASIC).


© 2012-2021 | Visos teisės saugomos.