Statyba « Referato kategorijos « Mokslo diena « 

Tekstilinė architektūra

Tekstilinė architektūra – tai statiniai, kuriuose visos apkrovos – tik tempimas. Tekstilinė architektūra tai ne tik lauko kavinės, tai ištisa šiuolaikiškos architektūros kryptis, kaip, pavyzdziui, gotika ar barokas. Pagrindinė jos statybinė medžiaga yra tentas, medžiaga, kuri laikoma penktu statybos elementu po metalo, akmens, stiklo ir betono. Šios architektūrinės krypties pradininku pelnytai gali vadintis Freja Otto, kuriam kaip tik ir priklauso pirmasis projektas igyvendintas dar 60-taisiais praeito šimtmečio metais.
Skaityti plačiau

Medienos plokštės

Medienos plokštės yra plačiausiai naudojama konstrukcinė medienos medžiaga. Jos gaminamos, karštai presuojant smulkinius – drožles, plaušus, pjuvenas; klijai ar kitos rišamosios medžiagos ne visuomet yra naudojamos.
Skiriami du pagrindiniai medienos plokščių tipai. Tai smulkinių (medienos drožlių, orientuotosios skiedrelių, cementu sujungtos drožlių plokštės) ir medienos plaušų plokštės, pagamintos drėgnuoju ar sausuoju būdu.
Skaityti plačiau

Asfaltbetonio gamyba ir jo gaminiai

Pagrindinis kelio dangai naudojamas mišinys yra asfaltbetonis. Tai mišinys, kuris gali būti gaminamas karštuoju ir šaltuoju būdu. Asfaltbetonio gamyba daugiausiai vyksta šiltuoju metų laiku, kadangi geriausia kloti asfaltbetonio dangas prie teigiamos temperatūros. Atnaujinant gamybinę įrangą galima pagaminti vis daugiau rūšių asfaltbetonio. Pradėta gaminti nauji Lietuvos rinkoje produktai – spalvotasis asfaltas, Confalt danga, kuri yra atspari vėžių susidarymui.
Skaityti plačiau


© 2012-2021 | Visos teisės saugomos.