Masažo taikymas judamojo aparato ligų gydymui rytų medicinos šviesoje « Mokslo diena « 

Masažo taikymas judamojo aparato ligų gydymui rytų medicinos šviesojeParsisiųsti pilną doc formatu (Nepavyksta parsisiųsti)

Įvadas

Rytų medicina, susiformavusi gilioje senovėje Kinijoje, Indijoje, Tibete, Japonijoje, stebina europiečius savo filosofinių pagrindų tikslingumu, kompleksiniu požiūriu į gydymą, terapinių metodų ir sistemų įvairove. Tačiau pagrindinė šių metodų ypatybė- vidinių žmogaus organizmo resursų mobilizacija, kurie naudojami sveikatos išsaugojimui.

Vakarų medicina siūlo daug priemonių problemų, su kuriomis susiduriame, sprendimui ir ligų gydymui. Tačiau šiuolaikiniai europietiški medikamentinės medicinos gydymui pateikia netikėtas komplikacijas ir problemas, kurios buvo nežinomos žilos senovės gydytojams. Masinis antibakterinių preparatų taikymas ženkliai sumažino žmonių imunitetą, o psichologiniame lygmenyje atsirado sunkumai susiję su greitai veikiančių cheminių preparatų vartojimu.

Daugelis žmonių sutiks su mintimi, kad europietiška tradicinė medicina rūpinosi tik mūsų ligomis, bet ne žmonių sveikata. Šiuo metu vyksta visai kitos medicinos formavimasis, kuri panaudoja pačio organizmo fiziologinius mechanizmus, kad perspėtų apie artėjančią ligą, kad būtų galima numatyti profilaktikos ir artėjančių pakitimų kompensacijos strategiją. Šiame sunkiame mokslinės medicinos darbe kuriant kitus, labiau tikslingus ir kompleksinius gydymo ir profilaktikos būdus, neįkainuojamą naudą gali turėti dvidešimt šimtmečių praktikos ir patyrimų turinti Rytų medicina. Rytų medicinoje vyrauja tokia samprata kaip „gyvybinė jėga” arba energija, žymima či, ki, prana. Šios gyvybinės energijos charakteristika ir stovis sudaro mūsų sveikatos ir ligos esmę. Palaipsniui pripažinimą užkariauja vidinių, resursų egzistavimo mumyse koncepcija. Mūsų sveikatos paieška – tai mūsų noro suprasti sjtve ir siekio, teigiamai paveikti savo gyvenimą, išraiška. Toks poveikis gali būti atliekamas naudojant įvairias masažo technikas, taisyklingai kvėpuojant. Įvairūs masažo būdai skatina mūsų įgimtas savybes – reaguoti į prisilietimą išvystymą, kad būtų pažadintos dvasinės jėgos ,skatinančios sveikatos palaikymą, vidinę harmoniją.

Tikslas

• Įrodyti Rytų medicinos masažo technikų poveikio efektyvumą, gydant judamojo aparato ligas.

Uždaviniai

• Supažindinti su Rytų medicinos ir masažo istorija.

• Išsiaiškinti esminius Rytų masažo technikų panaudojimo ir poveikio aspektus.

• Pateikti mokslines išvadas, tiriant masažo poveikį organizmui.

• Iškelti sveikatos ir sveiko gyvenimo būdo holistinių idėjų svarbą.

 

TURINYS

Įvadas 2

1. Istorinis Rytų medicinos palikimas 3

1.1. Kinų medicinos žinios 3

1.2. Indų medicinos žinios 5

1.3. Masažo istorija 6

1.4. Filosofiniai K.Dineikos darbų aspektai,masažo taikymas jo darbuose 10

2. Rytų medicinos masažo terapijų įvairovė 13

2.1. Cigun masažo terapija 13

2.2. Taškinis masažas 15

2.3. Šiacu masažo terapija 17

2.4. Japoniškas (Jumeiko) masažas 17

2.5. Tailando masažas 18

2.6. Či nei tsang masažo terapija 19

2.7. Manualinė terapija 20

3. Mokslinių tyrimų išvados 22

3.1. Šiuolaikinis či aiškinimas 22

3.2. Masažo poveikis organizmui 23

4. Holistinis požiūris į gydomąjį darbą 26

Išvados 28

Literatūra 30


© 2012-2021 | Visos teisės saugomos.